Mlieko Príkrmy Deti 1-3 roky Kozmetika Tehotenstvo O nás HiPP mLékárna
Prihlásiť / Registrovať
Kozmetika pre deti Starostlivosť o pokožku Čo so sebou do pôrodnice? Pripravte sa na deň D

Čo so sebou do pôrodnice? Pripravte sa na deň D

Co s sebou do porodnice

Bábätko nosíte pod srdcom už nejaký ten piatok a termín pôrodu sa pomaly blíži? Pokiaľ vám do dňa D ostáva posledných pár týždňov, je najvyšší čas sa na pobyt v pôrodnici pripraviť. V tomto článku si povieme, čo všetko si zbaliť a vziať so sebou, až sa bábätko rozhodne vykuknúť na svet, a čo radšej nechať doma.

 

Taška do pôrodnice? Zbaľte jen to nevyhnutné

Neradi by ste prípravu podcenili, ale dlhé zoznamy vecí do pôrodnice vás desia? Na sálu toho našťastie veľa nepotrebujete: doklady, pôrodný plán, nočnú košeľu so zapínaním vpredu, umývateľné papuče a niečo na zahryznutie. Ako rýchly zdroj energie pri pôrode dobre poslúžia napríklad praktické uzatvárateľné ovocné kapsičky HiPP s vitamínom C alebo ovocné tyčinky v BIO kvalite. Všetko ostatné vám partner donesie neskôr na oddelenie šestonedelia.

Stiahnite si odškrtávací zoznam vecí do pôrodnice, aby ste na nič nezabudla.

Výbavička pre bábätko? Záleží na pôrodnici

Či už je to oblečenie, dojčenské fľaše či hygienické potreby, s výbavou pre bábätko to radšej nepreháňajte - vo vami vybranej pôrodnici si zistite, či nedostanete erárne potreby pre bábätko. Po pôrode cisárskym rezom síce v pôrodnici strávite o pár dní viac, výbavu pre novorodenca je však lepšie doniesť až podľa potreby. Veci na prevoz bábätka z pôrodnice nechajte doma - partner vám ich prinesie až v deň prepustenia.

Čo po pôrode? Vybavte sa na šestonedelie

Až budete mať pôrod za sebou, presuniete sa na oddelenia šestonedelia, kde by ste mali mať pripravený ďalší set do pôrodnice: materské podprsenky, jednorázové nohavičky, vložky do podprsenky a pôrodnické vložky. Na zozname vecí pre bábätko by potom okrem plienok nemali chýbať čistiace vlhčené obrúsky a ošetrujúci krém proti zapareninám SENSITIVE, ktoré sú vhodné aj pre bábätko so sklonom k alergiám a ekzémom.

Rada na záver? Uľahčite telu prácu

Pôrod je pre ženu silný, ale vyčerpávajúcí zážitok, ktorý dá telu zabrať. A pretože tým záťaž spravidla nekončí, vyplatí sa mu venovať trochu starostlivosti. Zatiaľ čo masáže s olejom proti striám prispejú k lepšiemu prekrveniu a obnove pokožky, tvorbu mlieka potom podporíte napr. BIO čajom pre dojčiace matky s anýzom, fenyklom a kmínom, čím zároveň pokryjete zvýšenú potrebu príjmu tekutín v období dojčenia.

Ak všetko pôjde podľa plánu, ani sa nenazdáte, a budete s drobčekom doma. A pretože potom starosť o bábätko bude prevažne na vás, v ďalšom článku sa dočítate, ako sa starať o novorodenca po návrate z pôrodnice.

Obávate sa pôrodu? Prečítajte si, ako prebieha pôrod krok za krokom.

 

Sdílejte
na Facebooku 
Pokračovať cez FB