Mlieko Príkrmy Deti 1-3 roky Kozmetika Tehotenstvo O nás HiPP mLékárna
Prihlásiť / Registrovať
Kozmetika pre deti Kúpanie Ako na kožné alergie u detí? Hlavná je prevencia

Ako na kožné alergie u detí? Hlavná je prevencia

Alergie u kojencůObjavili ste na tele bábätka vyrážku? Možno sa jedná o prejav kožnej alergie. Tá zvykne mať veľa podôb, avšak najčastejšie je spojená s atopickým ekzémom. Aj napriek tomu sú kožné ochorenia spravidla behom na dlhú trať, existujú možnosti, ako s nimi bojovať.

Príčiny alergie? Gény aj prostredie

Nechápete, ako k tomu došlo? Najvýznamnejším faktorom pri vzniku alergie sú vrodené predpoklady: ak ste alergická vy alebo otec dieťaťa, pravdepodobnosť vzniku alergie u vašich detí stúpa o 30 %. Keď sú alergici obaja rodičia, riziko môže byť viac ako 60%. Prírodu bohužiaľ neoklamete, ale druhý najvýznamnejší faktor - prostredie - ovplyvniť môžete. Ako?

Hlavný vinníci? Potraviny a kozmetika

Aj keď rodinná záťaž možnosť výskytu kožných ochorení výrazne zvyšuje, je možné im predchádzať, alebo zmierňovať prejavy. Prvým krokom je postupne vylúčiť najčastejšie alergény v strave: kravské mlieko, pšeničnú múku, vajcia a sóju. Potom odstrániť všetky potenciálne dráždivé látky, ktoré sa často nachádzajú v kozmetike a drogérii. Čím ich ale nahradiť?

Alergia je neprimeraná reakcia imunitného systému organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame okolo nás. Tie u citlivých jedincov spôsobujú prehnanú (alergickú) reakciu, ktorá sa prejavuje opuchnutím slizníc, začervenaním, svrbením, vyrážkami či opuchmi. V súčasnej dobe trpí nejakou formou alergie zhruba 20% slovenskej populácie a počet alergikov - hlavne medzi deťmi- neustále narastá

Riešenie? Prírodná kozmetika pre novorodenca aj staršie deti 

Dobrá správa na úvod: kozmetické prípravky môžete používať aj naďalej. Vyhýbajte sa však tým, ktoré by mohli citlivú detskú pokožku poškodiť či podráždiť. Ak chcete mať absolútnu istotu, že vaše bábätko bude v bezpečí, siahnite po detskej kozmetike z rady HiPP Babysanft. Je PH-neutrálna, neobsahuje alergény a je vhodná aj pre deti so sklonom k atopickej dermatitíde. Ktorú stojí za to vyskúšať? 

Detská kozmetika? Pomocník v každej situácii 

Nech už pre bábätko hľadáte akýkoľvek prípravok na umývanie či starostlivosť o pleť, s HiPP Babysanft nemôžete šliapnuť vedľa. Každodennú hygienu obstaráte šampónom Vlasy & Telo, ktorý neštípe oči. Po kúpeli vysušenú detskú pokožku hydratujte pleťovým mliekom či krémom s prírodným BIO mandľovým olejom, ktoré chránia pred vonkajšími vplyvmi prostredia. Ošetrujúci krém na zapareniny SENSITIVE či balzam VIETOR & ZIMA na ruky oceníte v náročnejších situáciách - v zimných mesiacoch a ako prevenciu a prvú pomoc zapreného zadočku. 

Prečítajte si tiež, ako predchádzať potravinovým alergiám u dojčiat a o špeciálnej dojčenskej výžive pri grckaní alebo vetroch.

 

Trápi vaše dieťatko zapareniny? Aj o nich sme pre vás spísali niekoľko tipov.

 

https://babyclub.hipp.sk/registracia

Sdílejte
na Facebooku 
Pokračovať cez FB