Mlieko Príkrmy Deti 1-3 roky Kozmetika Tehotenstvo O nás HiPP mLékárna
Prihlásiť / Registrovať
Kozmetika pre deti Pre celú rodinu Kozmetika HiPP pre krásnu pleť bábätka aj mamičky

Kozmetika HiPP pre krásnu pleť bábätka aj mamičky

Kosmetika HiPP pro celou rodinu
Chystáte výbavičku pre bábätko, alebo len potrebujete doplniť zásoby? Akonáhle sa jedná o kozmetiku, vyberajte s rozumom - nie všetky látky sú  totiž pre vás, a už vôbec nie pre bábätko vhodné. V tomto článku si preto povieme, na čo si pri výbere kozmetických prípravkov dávať pozor, a čo naopak prospeje celej rodine.

Najdôležitejší orgán bábätka? Koža

Už ste niekdy o niekom povedali alebo počuli, že má pleť ako detskú prdelku? V skutočnosti sa detská pokožka od kože dospelých nemôže líšiť viac: je tenšia, menej odolná proti škodlivinám, citlivejšia na mraz a zranenia, rýchlejšie sa vysušuje a pomalšie regeneruje. Na čo pri výbere detskej kozmetiky dbať?

V prvom rade sa snažte vyhýbať akejkoľvek kozmetike, ktorá by svojim zložením mohla pokožku vašeho drobčka poškodiť alebo podráždiť (napr. tradičné alkalické mydlo). Voľte naopak prípravky, ktoré nielen že neobsahujú žiadne nežiadúce látky, ale vďaka svojmu zloženiu sa hodí aj pre deti so sklonom k atopickej dermatitíde. A ktoré to sú?

Kozmetika pre bábätko: kúpanie a krémovanie

Predtým si ľudia mysleli, že prípravky do kúpeľa dojčatám nerobia dobre. Neskôr sa však ukázalo, že samotná voda pokožku malých detí vysušuje. Riešením sú špeciálne prípravky na každodennú hygienu: napríklad dermatologicky testovaný šampón Vlasy & Telo má neutrálne pH, neobsahuje parafínové oleje ani parfémy, neštípe oči a navyše príjemne vonia.

Po kúpeli sa odporúča vysušenú detskú pokožku opäť zvláčniť pleťovým mliekom, krémom, či olejom. Prírodné pleťove mlieko HiPP Babysanft s BIO mandľovým olejom neobsahuje žiadne minerálne ani éterické oleje, aromatické látky, emulgátory, parabeny ani živočíšne zložky, ktoré by mohlo vyvolať alergickú reakciu, a navyše chrání pleť pred vonkajšími vplyvmi.

Detskú kozmetiku HiPP využije celá rodina

Ako dieťatko rastie, jeho pokožka je vystavená úplne novým aj opakujúcim sa záťažovým situáciám. Aj na tie sa môžete pripraviť: ošetrujúci krém na zapareniny SENSITIVE s panthenolom ochráni detský zadoček, balzam VIETOR & ZIMA zase ruky a tvár v pochmúrnom počasí.

Možno vás ale prekvapí, že HiPP kozmetika pomáha aj ostatným členom rodiny. Práve krém na zapareniny uľahčí hojenie škrabancov, popraskaných pier či podráždeného nosu pri nachladení. Krémy HiPP uľavia popraskaným rukám a citlivej svrbivej pokožke. Pleťový olej HiPP zase môžete použiť ako jemný odličovač make-upu. Šampón HiPP pomôže dospelým sa suchú a citlivú vlasovú pokožku. Pleťový olej HiPP potom oceníte nie len pri masáži celého tela, ale aj pri kúpeli s partnerom.

TIP na ošetrujúci kúpeľ

Jednoducho pridajte jednu dávku oleja k malému množstvu prípravku do kúpeľa HiPP do vody na kúpanie.

 

Prečítajte si ako sa starať o detskú pleť, aby bola krásne hladká a zdravá.

 

Sdílejte
na Facebooku 
Pokračovať cez FB