Začínate prikrmovať dojčenským mliekom?
Správne zloženie je základ!

Zistite viac o zložení dojčenských mliek a čo by v ňom nemalo chýbať. Kvalitné a kompletné zloženie je totiž kľúč k brušku v pohodě a detskému úsmevu.

Dve kľúčové zložky, ktoré zabezpečia lepšiu stráviteľnosť a prijatie dojčenského mlieka bábätkom:

Okrem dôležitých vitamínov A, C a D, LCP mastných kyselín a omega 3 mastných kyselín, obsahuje materské mlieko tiež dva poklady pre bruško v pohode: probiotiká a prebiotiká.

Práve posledné dve zmienené zložky materského mlieka majú rozhodujúci význam pre črevnú mikroflóru bábätka a napr. spolu s vitamínmi A, C, D tým pádom prispievajú k rozvoju jeho imunitného systému.

Probiotické kultúry mliečneho kvasenia v materskom mlieku, teda ľudovo nazývané "probiotiká", a prebiotiká spoločne významne prispievajú k ľahšiemu tráveniu a spokojnému brušku vášho bábätka!

Vzťahuje sa k pokračovacej dojčenskej výžive.

Prečo sú probiotiká
kľúčové v materskom mlieku?

Hlavným prínosom probiotík (pro = priaznivý a bios = život) je priaznivý vplyv na naše zdravie a organizmus, obzvlášť na črevnú mikroflóru. Materské mlieko obsahuje veľké množstvo rôznych druhov probiotík - prospešných bakterií - a u každej mamičky je ich zloženie iné. My dospelí probiotiká najčastejšie dopľňujeme mliečnými výrobkami.

Nie každé dojčenské mlieko obsahuje všetky potrebné živiny pre správne trávenie bábätka.

Registrujte sa do HiPP Baby Clubu

... a získajte veľa dobrých rád, ako sa starať o Vaše zlatíčko, a trvalé zľavy v e-shopoch pre mamičky:

zľava30%
na learningtoys.cz
zľava5%
na t-tomi.sk
zľava40%
na homeandcook.cz

Naviac môžete testovať nové produkty alebo súťažiť o hodnotné ceny.

Registrovať sa
Prírodné kultúry mliečneho kvasenia sa usadia v stene čreva,
a chránia tak citlivé črevá dieťatka.
Prebiotická vláknina podporuje rast týchto užitočných probiotických kultúr a tým podporuje správnu črevnú flóru.

Prebiotiká: k čomu slúžia
a prečo sú dôležité v materskom mlieku?

Prebiotiká sú potravou týchto zdraviu prospešných probiotík a podporujú ich rast a rozmnožovanie v črevách. Dobre živené probiotiká potom vytvoria na stene čreva ochrannú vrstvu proti škodlivým baktériám. Materské mlieko obsahuje rôznorodé množstvo prebioticky aktívnych oligosacharidov a tým sa inšpirovali pri hľadaní ideálnej receptúry dojčenských mliek aj výrobcovia mliečnej výživy.

4 dôležité funkcie, ktoré plnia prebiotiká:

  • Slúžia ako potrava pre probiotiká v črevách bábätka starajúca sa o správne trávenie a rozvoj imunity, čím zvyšujú ich účinnosť.
  • Obmedzujú rozvoj škodlivých baktérií a pomáhajú tým priateľským.
  • Napomáhajú vstrebávaniu dôležitých živín a vitamínov.
  • Zabraňujú zápche a nepríjemným prdíkom.

+ = bruško v pohode a váš kľudný spánok!

Na citlivé bruško je najlepšiu výživou materské mlieko. Pokiaľ nemôžete dojčiť, dajte svojmu bábätku to najlepšie zloženie dojčenského mlieka.

Klasické prebiotiká dnes obsahuje kdeaké detské mlieko, ale len HiPP prináša deťom zároveň aj prírodné kultúry mliečného kvasenia. Dojčenské a batoliace mlieka HiPP naviac obsahujú esenciálne omega-3 a omega-6 mastné kyseliny pre zdravý vývoj mozgu a nervovej sústavy dieťaťa a vitamíny A, C, D pre podporu imunitného systému. BIO kvalita je samozrejmosťou. Nič nie je bližšie materskému mlieku.

*Prírodné kultúry mliečného kvasenia

Prekvapilo ma, že Kristýnke chutilo už od prvého dňa, pritom som sa bála, že ho bude odmietať. Hladší prechod z dojčenia som si nemohla priať!
Jana Teplá a Kristýna
Odporučil nám ho pediater, pretože iné mliečka Nikolke nesedeli, a mala problémy s bruškom. Teraz mám doma spokojné dievčatko a ja som spokojná mamička!
Alena Dvořáková a Nikolka
Milujeme HiPP!
Pani doktorka nám poradila dobre. Patrika už bruško ani prdíky nezlostia! Rastie mi ako z vody!
Martina Pintová a Patrik
Nič nenahradí materské mlieko, ale podľa mňa je HiPP blízko. Vrele doporučujem, pokiaľ chcete mať kľudné a spokojné bábätko, ako je náš Martinko.
Hana Němečková a Martin

Preskúmajte dojčenské mlieka HiPP!

Výhodné balenie HiPP 2 BIO Combiotik® Pokračovacia mliečna dojčenská výživa
HiPP mliečne výživy sú pripravované tak, aby Vaše dieťa dostávalo presne to, čo potrebuje pre zdravý vývoj. Zloženie je založené na posledných výsledkoch vedeckého výskumu v mliečnej výžive. Naviac, v HiPP BIO kvalite. HiPP BIO Combiotik® je naša najnovšia generácia mliečnej výživy prispôsobená výživovým požiadavkám.
Kúpiť za 39,96 Eur
Výhodné balenie HiPP 3 Combiotik® Mliečna batoliaca výživa
Deti vo veku od prvého roku života majú špeciálne výživové požiadavky. HiPP 3 Combiotik® obsahuje živiny, ktoré sú dôležité pre správny rast Vášho dieťatka, a to v potrebnom množstve: redukované množstvo bielkovín odpovedajúce veku dieťaťa, dôležité vitamíny a minerály pre jeho zdravý vývoj.
Kúpiť za 39,96 Eur
Výhodné balenie HiPP 4 Combiotik® Mliečna batoliaca výživa
Deti vo veku od 2 rokov majú špeciálne výživové požiadavky. HiPP 4 Combiotik® obsahuje živiny, ktoré sú dôležité pre správny rast Vášho dieťaťa, a to v potrebnom množstve: rekukované množstvo bielkovín odpovedajúce veku dieťaťa, dôležité vitamíny a minerály pre jeho zdravý vývoj.
Kúpiť za 39,96 Eur